Meme dikleştirme yöntemleri / Blog

Whatsapp 0538 549 50 67
services-detail-phone
Hilal Askılama Dikleştirme

Az miktarda sarkmayı düzeltmek İçin en az yara İzi

Çok az miktarda sarkıklığı olan kadınlar için “hilal tipinde kesi” tekniğini kullanılabilir. Bu, areola kenarının üst yarısının yarısına kadar uzanan küçük bir kesi içerir. Genellikle, hilal tipi askılama işlemi aynı zamanda meme büyütme ameliyatı da yaptığında yapılır.

meme_dikleştirme_01.webp

Peri-Areolar veya “Donut” Askılama

Hafif sarkmalarda kullanılır

Hafif sarkma yaşayan ancak yine de meme dikleştirme işleminden fayda görecek olan kadınlar, peri-areolar (kahverengi kısmın çevresi) germe için genellikle uygun adaylardır. Bu, areolanın kenarı etrafında dönen dairesel bir kesi içerir ve hilal askılama gibi, genellikle göğüs büyütme ile birlikte gerçekleştirilir. Bu askılama, areola boyutunun küçültülmesine de yardımcı olabilir. Ortaya çıkan ameliyat izi, areolanın kenarında gizli kalmış olur.

meme_dikleştirme_02.webp

Vertikal Dikey veya “Lolipop” Askılama

Orta Düzeydeki Sarkmayı Düzeltir ve Daha Kapsamlı Yeniden Şekillendirme Sağlar

Bu tip meme dikleştirme, fazla deriyi almasına, kolayca gizlenen izlerle tüm memeyi yeniden şekillendirmesine izin verdiği için yaygın olarak kullanılır. Dikey askılama 2 kesi içerir: biri areolanın kenarı çevresinde ve diğeri areolanın altından meme altı kıvrımına dikey olarak uzayarak bir “lolipop” şekli oluşturur.

meme_dikleştirme_03.webp

Ters T veya “Çapa” Askılama

Kapsamlı Sarkmayı Düzeltmek için kullanılır

Önemli miktarda sarkık memelerde fazla miktarda deri ve sarkık dokuların alınmasına olanak sağlayan çapa yada ters T yöntemi en iyi sonuçları verebilir. Bu teknik 3 kesi içerir: biri areolanın kenarında, diğeri areolanın altından göğüs kıvrımına dikey olarak ve sonuncusu meme kıvrımına gizlenmiş meme altı kıvrımı boyunca. Meme dikleştirme ve meme küçültme ameliyatı gerekli olduğu durumlarda bu teknik kullanabilir.

meme_dikleştirme_04.webp

Göğüs Dikleştirme ile Büyütmeyi Birlikte Yapmak

Bazı durumlarda, tek başına meme dikleştirme hastanın istediği sonuçları elde edemeyebilir. Yaşlanma, kilo kaybı veya hamilelik nedeniyle göğüslerinizin “sönük – içi boşalmış” göründüğünü veya hacim kaybettiğini hissederseniz, göğsünüze dolgunluk ve şekil kazandırmak için göğüs dikleştirme ameliyatı sırasında göğüs silikon implantları yerleştirebilir. Daha büyük, dik bir göğüs beklentiniz varsa, askılama ile meme büyütme birlikte yapılacaktır.

Vücut kitle indeksi (VKI)